Asus Notebook Ekran Kartı Tamiri

Asus notebook, Asus laptop ve Asus projeksiyon cihazları ile ilgili problemlerinizi uzman kadrosu ile çözüme kavuşturan Ankara Asus Servisi, yaptığı tüm işleri büyük bir titizlikle ve faturalı bir şekilde yapmaktadır. Servisimiz, ekran kartı problemlerinizi çözebilecek tüm donanıma ve deneyime sahiptir. Dolayısı ile Asus marka cihazlarınız için ekran kartı tamirinde kendimize güveniyoruz.

 

Ekran kartı ile ilgili problemleri ilk olarak kendiniz tespit edebilirsiniz. Ekrandaki anormal renkler ve hareketler ile anlayabilirsiniz. Bu anormal hareketlerin sebebi ise grafik kartıdır. Grafik kartı işleme aldığı bilgileri monitöre sağlıklı bir şekilde aktaramadığı zaman ekranda anormal hareketler görülmektedir.

 

Ekran Kartınızın Bozulduğunu Nasıl Anlarsınız?

 

Ekran kartınız bozulduysa eğer gözle görülür belirtileri olacaktır. Eğer bu belirtilerden en az birisi varsa, Asus teknik servis hizmetleri sizin için var! İşinde uzman kadromuz, tüm bu sorunları sizin için çözüme kavuşturacaktır.

 

Altta sıraladığımız belirtiler dışında bir arıza varsa ve tespit edemediyseniz, lütfen servisimize arıza tespiti için ziyarette bulunun. Yapılan arıza tespiti sonucunda çözüm önerileri hakkında sizlere bilgi verilecektir. Dilerseniz arıza tespitinden sonra ekran kartınız tamir edilecektir.

 

  • Eğer ekranda dikey veya yatar çizgi gibi hareketler varsa
  • Renkler birbirine karışmışsa
  • Götüntüde bir bozukluk varsa
  • Ekranı açtığınız andan itibaren beyaz oluyorsa
  • Laptop açıldıktan sonra 3 kez dıt sesi duyuluyorsa
  • Ekranın çeşitli bölgelerinde lekeler varsa
  • Görüntü bölünmüşse ve 4-5 parça şekline gelmişse
  • Mavi ekran hatası alıyorsanız
  •  Mavi ekran geldikten sonra otomatik olarak kapanıyorsa
  • Görüntü hiç yoksa

 

Ekran Kartı Tamiri Yaparken Dikkat Ettiğimiz Hususlar

Her zaman yeni ekran kartı alma şansımız olmayabiliyor. Bu nedenle arızalanan ekran kartını eski haline getiriyoruz. Ekran kartı tamir edilirken alanında uzman kişiler tarafından kullanılan profesyonel cihazlar kullanılmalıdır.

 

Ekran kartı tamiri yapılmadan önce uzman kadromuz tarafından inceleme yapılır ve sorun tespit edilir. Bu bağlamda yapılacak uygulamalar hakkında sizlere bilgi verilir. Tamir maliyeti sizlere söylenir ve kabul ettiğiniz taktirde ekran kartınız tamir edilerek tarafınıza teslim edilir. Her işlem sizin kontrolünüz altında, size sorularak gerçekleştirilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir