İlasik Lazer Avantajları

Oldukça yaygın bir uygulama olan ilasik lazer tedavisi, kişiye özel bir tedavi yöntemidir. Kişiye özel olmasının anlamı kişinin görüş kalitesinin baz alınmasıdır. Öncelikle yapılan testlerde gözün karakteristik özellikleri tanımlanır. Özel bir teknoloji kullanılarak görme kusurları 3 boyutlu harita haline getirilir. Sonrasında da elde edilen bilgiler ışığında tedavi planı oluşturulur.

İlasik Tedavi Süreci

Kullanılan teknoloji ile göze gönderilen dalgalar göz özelliklerini ve kusurlarını tarar. Tarama sonrası elde edilen dijital bilgiler ile gözün profili ortaya çıkar. Bu bilgiler bilgisayar ortamına aktarılarak daha detaylı bir şekilde incelenir. Göz Lazer Tedavisi sürecinde gözün anlaşılabilmesi ve net olarak tanımlanabilmesi önemlidir.

Femtosaniye adı verilen teknik ile korneada kesi oluşturulur. Bu yöntemde kesinlikle bıçak kullanılmaz. Kesi sonrasında göz kusurları ilasik yöntemi ile düzeltilebilir. Uygulanan yöntem sayesinde kişinin görüşü düzelir. Düzeltme işlemi göze yansıtılan bir ışık ve ışıktan yansıyan bilgilerin kameraya aktarılmasıyla yapılır. Kamera tarafından algılanan bilgiler sayesinde planlanan tedavi uygulanabilir.

Göze lazer uygulamasında en önemli nokta cihaz ile gözün doğru noktasına atış yapılmasıdır. Doğru noktaya atış yapabilmek için göz ile cihaz arasında eye trecker adı verilen bir dijital kilitleme sisteminden yararlanılır. Ayrıca uygulamayı yapan doktorun uzmanlığı ve becerisi de önemlidir.

Tedavi sürecinde alınan ölçümler kişi oturur pozisyondayken alınabilir. İşlem ise kişi yatar pozisyondayken yapılmaktadır. Cihaz kişinin retinasını, iris tabakasını ve gözün hareketlerini takip eder. Kişinin hastanede yatmasına gerek yoktur. Bir günlük dinlenme süresi önerilir. Sonrasında günlük yaşama devam etmek mümkündür.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir