Mide Botoksu Geçici Midir?

Ameliyatsız zayıflama yöntemleri arasında bulunan ve etkili bir yöntem olarak bilinen mide botoksu, oldukça sistematik bir şekilde işlemektedir. Mide botoksu İstanbul için ziyaret ederek bilgi alabileceğiniz İstanbul Obezite Cerrahisi, sizlere uzman hekim ve doktorları ile hizmet vermektedir.

Mide botoksu geçici midir sorusu, Obezite ile mücadele eden birçok kişi tarafından sıkça sorulmaktadır. Evet, mide botoksu uygulaması kalıcı bir yöntem değildir. Midenin belirli bir bölgesine enjekte edilen Botilinum toksini, ortalama 4 ile 6 ay arasında ortadan kaybolmaktadır. Bu süre zarfında, çeşitli diyetler ile kilo vermek mümkündür. Mide botoksu İstanbul, geçici olduğu için kalıcı hasar vermesi çok mümkün değildir. Uygulama endoskopik olarak yapılmaktadır.

Mide Botoksu Nedir?

 

Mide botoksu, endoskopik olarak yapılan geçici bir ameliyatsız zayıflama yöntemidir. Kısaca açıklamak gerekir ise mide botoksu işleminde midenin belirli bir bölgesine Botilinum toksini enjekte edilir. Bu enjekte edilen sıvı mide kaslarının kasılmasını sınırlandırır. Mide kaslarının kasılması sınırlandırıldığı için midenin boşaltımı da gecikir. Bu sayede iştahsızlık meydana gelir. Uygulaması yaptıran kişi daha geç ve az açlık hissi duymaktadır.

Mide botoksu ile zayıflayanlar, işlemden sonraki süreçte kontrollü diyet yapmaktadır. Bu uygulamanın garantili kesin sonucu bulunmamaktadır. Mide botoksu ile zayıflayanlar arasında diyet yaptığı halde sonuç alamayan da bulunmaktadır. Bu işlemin vücuda etkisi tamamen sizin vücudunuz ile alakalı bir durumdur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir