Mide Küçültme Ameliyatı

Kilo sorunu olan herkes hayatında bir kez de olsa zayıflamayı denemiştir. Denenen yöntemler arasında diyet olabilirken bazen de spor bulunmaktadır. Ancak spor da olsa işin başı yemekten geçmektedir. Spor salonunun da kardiyo yapmanız, mutfaktaki yeme alışkanlığınızı değiştirmeden hiçbir şey ifade etmez. Çok fazla yemek tüketmeye alışan mide genişler ve böyle de devam eder.

Doç. Dr. Hasan Erdem tarafından uygulanan ve bilinen mide küçültme ameliyatından biraz farklı olan bir yöntem ile zayıflamak mümkün. Kilo vermenin ilk adımı yemeği azaltma olduğuna göre mideyi küçültmek mantıksız gelmiyor. Doç. Dr. Hasan Erdem, Bypass ameliyatı uygulaması sayesinde birçok kişiye umut oluyor.

Kesilen Kısım İçeride Kalıyor

 

Bilinen birçok mide küçültme ameliyatında, midenin kesilen kısmı dışarı çıkarılmaktadır. Bu, bazı zamanlarda insan sağlığını riske atmaktadır. Ancak Bypass ameliyatı operasyonunda işler tam olarak böyle değildir. Mide küçültülüyor, ancak kesilen kısım içeride bırakılıyor. Peki, neden?

Bypass ameliyatı ile uzman doktor gerekli kontrolleri yapıyor ve operasyon için onay veriyor. Eğer siz de kabul ederseniz işlem başlıyor. Bu işlem ile midenin içeride ufak bir kese olarak kalması sağlanıyor. Bu sayede yemek ihtiyacı azalıyor, mide daha çabuk doyuyor. Midenin kalan kısmı enzimleri ve suları üretmeye devam ediyor. Üretilen bu enzimler ve mide suları, alt kısımda kalan asıl mideye besinlerin sindirimi için sunuluyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir